Dieta lemoniadowa jest znana od ponad pięćdziesięciu lat, jednak jej popularność sięgnęła szczytów dopiero  kilka lat temu. Wtedy to znana amerykańska piosenkarka Beyonce ogłosiła, że zrzuciła dziesięć kilogramów, po zastosowaniu diety lemoniadowej, w ramach przygotowań do nagrań do filmu Dreamgirls. NA temat diety może nam też powiedzieć wiele ciekawego gastrolog.
Dieta lemoniadowa, znana także pod nazwą – dieta oczyszczająca – została opracowana przez Stanley Burroughs, jako program oczyszczający i postny. Oryginalnie miała ona za zadanie pomóc w pozbyciu się toksyn i wszelkich odpadów, które odłożyły się w organizmie w wyniku niewłaściwej diety, braku aktywności fizycznej i nieodpowiedniemu nastawieniu psychicznemu do życia. Obecnie dieta ta jest postrzegana także jak szybki sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Efekty diety są doskonale widoczne w czasie badania usg.
Dieta ta polega na spożywaniu jedynie mikstury soku z cytryn i wody w ciągu dziesięciu dni. Ewentualnie można także pić pół litra wody z dwiema łyżeczkami soli nad ranem i herbatkę przeczyszczającą przed snem. Efektem ma być oczyszczenie organizmu, pozbycie się lub złagodzenie wszelkich chronicznych bólów, ogólne odmłodzenie, zwiększenie energii i utrata do dziesięciu kilogramów wagi. Jest to rodzaj diety głodówkowej.
Utrata wagi jest nieodzowna, kiedy organizm nie otrzymuje potrzebnych mu kalorii. Specjaliści uważają, że taki rodzaj diety może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *