O tym, że diety cud nie działają, a jedynym efektem ich stosowania jest nieprzyjemny efekt jo-jo, nikogo nie trzeba dziś przekonywać. Nie oznacza to jednak, że osoby zmagające się z nadwagą i otyłością nie mają szans na to, aby zmniejszyć swoją wagę. Pomóc mogą im „mądre diety”, które pozwalają na modyfikację nawyków żywieniowych i zrywanie z negatywnymi przyzwyczajeniami, a jednocześnie nie stanowią zagrożenia dla naszych organizmów. Jedną z nich jest dieta paleo znana tez jako dieta naszych przodków i ciesząca się wyjątkowo dużą popularnością.

Dieta ta nawiązuje do sposobu odżywiania się człowieka w najwcześniejszej fazie jego rozwoju, a więc wówczas, gdy nie było jeszcze słodyczy, żywności wysoko przetworzonej i produktów, które dostarczając wielu kalorii nie posiadają niemal żadnych składników odżywczych. Jej podstawą są produkty z wysoką zawartością białka, a więc nie tylko owoce morza, ale również wątróbka wołowa oraz pierś kurczaka pozbawiona wcześniej skóry. Jest to dobra wiadomość dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, nie lubią jednak uczucia głodu tak typowego dla klasycznych diet.
Stosując dietę paleo warto pamiętać o tym, że nie bazuje ona wyłącznie na zmianach w sposobie odżywiania się. Jej powodzenie jest uzależnione również od aktywności fizycznej tak naturalnej dla naszych przodków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *