Po tym jak była śpiewaczka operowa Kumiko Mori ogłosiła, że zrzuciła 7 kilogramów za pomocą diety „Poranny Banan”, w Japonii nastąpił nagły niedobór bananów na rynku – donosi japoński The Japan Times na swojej stronie internetowej. Ogłoszona najszybszą i najłatwiejszą dietą na utratę wagi, szybko zdobyła ona popularność w Japonii.
dieta wysokobiałkowa

Dieta „Poranny Banan” została opracowana przez Hitoshi Watanabe, który studiował medycynę zapobiegawczą w Tokio, oraz jego żonę – farmaceutkę Sumiko. Od tego czasu dieta rozprzestrzeniła się z ust do ust, za pomocą Internetu, artykułów w prasie i magazynach, programów telewizyjnych i dzięki książce napisanej wspólnie przez małżeństwo Watanabe.

Plan dietetyczny „Poranny banan” jest doskonale prosty. Na śniadanie można spożywać jedynie banany i wodę w temperaturze pokojowej. Następnie można jeść praktycznie co tylko się chce na kolejne posiłki i przekąski, pamiętając jedynie aby nie jeść nic po godzinie dwudziestej. Jedyne ograniczenia to zakaz spożywania lodów, produktów mlecznych, alkoholu i deserów po obiedzie, a także fakt, że jedynym napojem podczas posiłków może być woda w temperaturze pokojowej. Jedna słodka przekąska jest dozwolona we wczesnych godzinach wieczornych.

Dieta ta nie nakazuje wykonywania żadnych ćwiczeń fizycznych. Osoby stosujące dietę mogą jednak ćwiczyć jeśli mają taką ochotę i nie wiąże się to z jakimkolwiek stresem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *