By zapobiec problemom z żołądkiem należy pić znaczne ilości wody niegazowanej oraz stosować środki wspomagające prace jelit. Ważne jest aby jeść regularnie, często ale w mniejszych ilościach. Nasza dieta powinna być ponadto uboga w tłuszcze zwierzęce. Można je zastąpić oliwą, bądź olejami roślinnymi. Najlepiej stosować do potraw zioła, takie jak koperek, imbir czy majeranek ponieważ zapobiegają one problemom związanym z przewodem pokarmowym. Również niekorzystny wpływ na żołądek mają papierosy oraz alkohol, dlatego najlepiej rzucić, lub chociaż ograniczyć szkodliwy nałóg.

Jeśli tylko możesz zadbaj również o dużą ilość ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu. Otyłość lub nadwaga nie jest zdrowa i ma niekorzystny wpływ na żołądek. Pamiętaj, że w razie wciąż nawracających się dolegliwości, należy zwrócić się do lekarza gastrologa, który pomoże ci skutecznie się z nimi uporać.

Gastrolog trafnie oceni stan twojego zdrowia oraz w razie konieczności zaleci odpowiednią metodę leczenia. Należy jednak pamiętać by dbać o żołądek także we własnym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *