Poszukując źródeł problemów z nadwagą i otyłością w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na niewłaściwą dietę idącą w parze ze złymi nawykami żywieniowymi. Mamy więc podstawę do tego, by podejrzewać, że zmiany w tym zakresie są w stanie przyczynić się nie tylko do spadku wagi, ale i polepszenia się stanu zdrowia. Jak jednak dobrać dietę mając pewność, że przyniesie nam ona więcej korzyści niż strat.
gastrolog

Istnieją pewne założenia sprawdzające się bez względu na to, jakie błędy żywieniowe doprowadziły nas do problemów z utrzymaniem wagi na właściwym poziomie. Dla nikogo tajemnicą nie jest więc to, że powinno się jeść często, ale w niewielkich ilościach, dbać o dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości warzyw i owoców oraz, że jedzenie przed samym snem nie tylko sprzyja tyciu, ale również przyczynia się do problemów z zasypianiem. Stosowanie się do wspomnianych zasad sprawia, że odzyskanie właściwej wagi jest zdecydowanie prostsze niż wówczas, gdy nie podejmuje się wysiłków mających na celu walkę ze złymi nawykami.

Dwudziesty pierwszy wiek jest okresem gwałtownego postępu dokonującego się w naukach medycznych. Coraz więcej wiemy nie tylko o zdrowym żywieniu, ale również o przemianie materii i działaniu układu pokarmowego. Choć więc każdy z nas może samodzielnie opracować dietę umożliwiającą walkę z nadwagą, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie w tym celu z pomocy profesjonalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *