Już sama decyzja o tym, aby przejąć kontrolę nad wagą wydaje się postępowaniem dojrzałym, a tym samym zasługującym na pochwałę. Warto jednak pamiętać o tym, że szanse powodzenia diety są tym większe, im staranniej przygotujemy się do realizacji jej założeń. Warto więc zadać sobie pytanie o to, jakie kroki powinny być przez nas podjęte jeszcze przed zmianą sposobu odżywiania się.

Na pierwszy plan wysuwa się pochwała wiedzy, jest ona bowiem sojusznikiem każdej osoby gubiącej kilogramy. Przed inauguracją odchudzenia warto więc upewnić się, że wiemy wszystko na jej temat i nie mamy wątpliwości odnoszących się do jej założeń i ich realizacji. Jest to czas stawiania pytań i szukania na nie odpowiedzi.
Wskazane jest też przygotowanie najbliższego otoczenia na zmiany, na które się decydujemy. Jego wsparcie zawsze okazuje się niezwykle pomocne, warto przy tym zakładać, że sama dieta nie musi wcale nastrajać nas optymistycznie. W czasie jej trwania możemy być dość drażliwi i skłonni do konfliktów, a najbliżsi mają prawo wiedzieć, jakie jest tego źródło.

Nie wolno też zapominać o konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu. Powinien on zlecić podstawowe badania i ocenić, czy nasz organizm poradzi sobie ze zmianami, jakie chcemy wprowadzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *