Nadwaga bardzo często jest kojarzona z dolegliwością, której źródeł należy doszukiwać się w braku sumienności osób borykających się z tym problemem. Jesteśmy przekonani, że wiąże się przede wszystkim ze skłonnością do tuczącego i niezdrowego jedzenia oraz z siedzącym trybem życia. Niejednokrotnie okazuje się, że jest tak w rzeczywistości, okazuje się jednak, że nie jest to jedyne podłoże tego problemu.

Za nadwagę bardzo często odpowiadają problemy z właściwą gospodarką hormonalną, w tym zwłaszcza niedoczynność tarczycy, może być ona przy tym również skutkiem mniej lub bardziej niebezpiecznych dla zdrowia zaburzeń metabolizmu. Bywa także jednym z objawów schorzeń o podłożu psychicznym.

Bez względu na jej przyczyny, leczenie nadwagi powinno odbywać się w następstwie konsultacji z lekarzem i pod jego kierunkiem, zaleca się przy tym szczególnie dużą ostrożność wówczas, gdy w grę wchodzą różnego rodzaju cudowne diety przyspieszające efekty kuracji. Niezmiennie warto mieć na uwadze i to, że w pozbywaniu się zbędnych kilogramów pomaga aktywność fizyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *