Ból brzucha z prawej strony – co może oznaczać?

Wrzesień 25, 2017 on 12:53 pm | In Ból, Problemy gastryczne | Możliwość komentowania Ból brzucha z prawej strony – co może oznaczać? została wyłączona

Często ignorujemy bóle brzucha. Owszem, zdarzają się całkiem często, jednak winą z ataki stan rzeczy obarczane jest niezdrowe jedzenie czy też wręcz nieświeże. Potem ból mija i wszystko wraca do normy – ale tylko pozornie, bo za powracającym bólem może kryć się coś więcej, niż niestrawność bądź zatrucie pokarmowe. Ból brzucha wskazywać może na różne dolegliwości, nie warto więc go lekceważyć.


Co może oznaczać ból brzucha z prawej strony?

Najczęstsza przyczyna bólu brzucha po prawej stronie jest zapalenie wyrostka robaczkowego. Charakteryzuje się duża intensywnością. Jeśli nie mija – należy niezwłocznie udać się do lekarza. Inną przyczyną bólu brzucha po prawej stronie jest kamica żółciowa. Ból odczuwany przy tej dolegliwości jest tępy i nagły, a dolegliwości towarzyszą wymioty i nudności. Ostry i stały ból brzucha z prawej strony może wskazywać na zapalenie otrzewnej. Nasila się przy ruchach oraz przy uciskaniu powłok brzusznych. Nie można ignorować silnego bólu brzucha, może być bowiem spowodowany chorobą, a im wcześniej zostanie wykryta, tym szybsze i bardziej efektywne będzie leczenie.