Choć leków na zgagę nie brakuje, a wiele z nich jest dostępnych w sprzedaży bez recepty, nie wszyscy jesteśmy ich entuzjastami. Gdy problemy pojawiają się regularnie, połykanie kolejnych tabletek przestaje być dobrym rozwiązaniem, a skutki uboczne związane z ich przyjmowaniem stają się coraz dotkliwsze. W takim przypadku znacznie lepszym pomysłem jest odwołanie się do metod naturalnych zwłaszcza, że również je charakteryzuje duża skuteczność.

Chyba najprostszym sposobem walki ze zgagą jest zmiana pozycji, w jakiej się znajdujemy. Każdy z nas lubi położyć się na moment po jedzeniu, często okazuje się jednak, że właśnie ta praktyka sprzyja niepożądanym dolegliwościom. Jeśli więc będziemy dążyć do utrzymania pozycji pionowej, objawy zgagi mogą okazać się znacznie mniej dokuczliwe.

Jeśli to nie pomoże, warto zastanowić się nad zmianą nawyków żywieniowych. Zgaga często jest konsekwencją spożywania jedzenia w zbyt dużych ilościach, jeśli więc będziemy jedli mało, ale często, może przestać nam dokuczać. Nieprzyjemne objawy potrafi łagodzić także pity regularnie sok z aloesu oraz siemię lniane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *