Choć suplementy diety cieszą się ogromną popularnością, coraz częściej możemy spotkać się już nie tylko z ich zwolennikami, ale i z osobami przeciwnymi suplementacji. Okazuje się przy tym, że każda z grup potrafi znajdować liczne argumenty wysuwane na poparcie swojego stanowiska.

Zwolennicy suplementów zwracają uwagę przede wszystkim na to, że nasza dieta jest coraz mniej zróżnicowana. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo jest to niebezpieczne, żyjemy jednak w pośpiechu i łatwo jest nam dojść do wniosku, że zdrowie może znaleźć się na jednym z dalszych miejsc na liście naszych priorytetów.

Suplementy diety nie są tym samym, co odżywianie się we właściwy sposób i nawet ich producenci przestrzegają przed postrzeganiem ich jako trwałych zamienników naturalnych minerałów i witamin. Mogą jednak przyczynić się do tego, że nasz stan zdrowia będzie utrzymywał się na oczekiwanym przez nas poziomie nawet pomimo naszej nieodpowiedzialności.
Przeciwnicy suplementacji zwracają uwagę przede wszystkim na to, że rozwiązanie, które powinno być postrzegane jako tymczasowe, coraz częściej jest uważane za takie, do którego można odwoływać się bez końca.
Tymczasem nieodpowiedzialna suplementacja niszczy organizm zamiast mu pomagać prowadząc do coraz poważniejszych problemów tak z nerkami, jak i kolejnymi odcinkami układu pokarmowego. Może też przyczynić się do tego, że organizm zacznie mieć problemy z wchłanianiem witamin i minerałów w ich naturalnej postaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *